Jak najbliżej słuchaczy

drukuj
ag, 16.06.2016
Radio WAY z Duisi w dolinie Alazani Fot. Marcin Bank TDW

Dobiega końca pierwsze działanie w projekcie skierowanym do lokalnych radiostacji gruzińskich – konsultacje w redakcjach. Zespół projektu odwiedził już większość stacji radiowych, m.in. radio Mozaika z Gori, WAY z Duisi, Heret z Tbilisi, Marneuli…

W projekcie bierze udział 12 lokalnych radiostacji. Trzy z nich są w fazie tworzenia. Konsultacje w redakcjach funkcjonujących na rynku rozpoczęły się 11 czerwca. Biorą w nich udział koordynatorzy projektu: Marcin Bank - Towarzystwo Demokratyczne Wschód, Tinatin Dvalishvili – Caucasus Center for Journalists oraz ekspert Anna Kościukiewicz – Jabłońska - redaktor naczelna Radia Kaszëbë.

W redakcji radia Mozaika Anna Kościukiewicz- Jabłońska namawiała do "mocnego startu" rozgłośni; jak najwięcej prób (zwłaszcza z prezenterem), znaleźć specjalistę od marketingu i reklam i ruszać w teren, całym zespołem. Jak najbliżej słuchaczy.

Radio Nori to przykład wytrwałości i wiary w sukces. Długo czekali na koncesję (zezwolenie na nadawanie), dlatego zaczęli od ... słupa. Na nim zawiesili głośnik i tak rozpoczęli działalność. Brak środków finansowych oraz nieufność ze strony władzy tyko uruchamiały nowe pomysły. I tak powstało radio na płytach CD, na których nagrywano audycje i rozdawano mieszkańcom. Misją radia jest być po stronie obywateli.

Misją działającego od stycznia tego roku radia WAY z Duisi  jest praca na rzecz zbliżenia do siebie mieszkańców. Miejscowość zamieszkują zarówno rdzenni Gruzini jak i potomkowie Czeczenów. Wszyscy niechętni wobec mikrofonu i dziennikarzy.  Trzeba opowiadać o ich sprawach, zachęcać stale do aktywności. Będzie to długa i trudna droga, ale do pokonania.

Kolejnym działaniem w projekcie będzie warsztat dla dziennikarzy radiowych w Bordżomi. Wezmą w nim udział przedstawiciele 12 lokalnych gruzińskich radiostacji.

Projekt pt. "Wsparcie niezależnych lokalnych i regionalnych stacji radiowych"  jest finansowany w ramach Programu Wsparcie Demokracji finansowanego z programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016 r

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.