Informacja o spacerach po Starej Pradze i Puszcze Kampinowskiej

drukuj
Barbara Słomka, 12.10.2018

Zamieszczam informacje, które dostałam od naszej koleżanki Wiesi, która organizuje dla naszej społeczności akademickiej między innymi ciekawe spacery po Warszawie i okolicach. Otóż na najbliższe miesiące zaplanowała dwa wydarzenia.

Jedno to spotkanie ze Starą Pragą 23 października i plakacik w załączniku, Zapisy i opłaty w kwocie 8 zł będzie przyjmowała kol. Basia Dowgird 17 października (najbliższa środa) po wykładzie.

 Drugie, to spacer po Puszczy Kampinowskiej 6 listopada i szczegóły również w załącznika drugim. Tym razem zapisy i opłaty w kwocie 5 zł. przyjmie kol. Wiesia Drozd również od najbliższej środy.

 

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.