Informacja dla wyjeżdżających do Łeby

drukuj
Barbara Słomka, 29.05.2019

Tym razem informacja dla wyjeżdżających do Łeby.

Otóż najpierw wyjazd z Warszawy:

Spotykamy się na Placu Bankowym (jak zwykle za pomnikiem Słowackiego przed ul. Elektoralną)  dnia 3 czerwca (w najbliższy poniedziałek) o godzinie 6:45 rano. Autokar ruszy o godzinie 7.00.  Proszę zabrać coś do przekąszenia w czasie podróży i coś do picia.

Gdy dojedziemy na miejsce, podajemy w recepcji kartę rejestracyjną wypełnioną wcześniej (którą już otrzymaliśmy). Na jej podstawie dostajemy klucze do pokojów. Być może, że trzeba będzie pokazać też dowód osobisty.

Następnie po szybkim zakwaterowaniu schodzimy na obiad, który będzie na nas czekał. Opłata za cały pobyt, to 1540 zł., przy czym już poszła zaliczka w wysokości 200 zł, czyli pozostaje do zapłacenia 1340 zł. Tę kwotę należy uiścić w recepcji hotelu w gotówce, lub kartą. Kiedy będziemy płacić, zostanie powiedziane na miejscu.

Koniecznie proszę pamiętać o zabraniu leków na cały pobyt tj. 14 dni, a właściwie na 15 dni, które Państwo codziennie stosujecie. 

Ponadto kto ma kijki do nording walking, polecam zabrać, gdyż można je wykorzystać do wygodniejszego i szybszego spacerowania. 

Czajnik ma być na korytarzach, w pokojach ręczniki i leżaki. Suszarka i czajnik do pokoju, do wypożyczenia w recepcji.

Informacja dla jadących samochodami: postój na parkingu hotelowym za darmo.

A teraz wyjazd z Łeby - przewidziany jest na 17 czerwca (poniedziałek)  po śniadaniu.

Po więcej informacji proszę ewentualnie zgłaszać się do naszej szefowej Eli tel: 600 314 144.

Kto ma ochotę jeszcze poćwiczyć pilates, spotykamy się w piątek o 12-tej.

Jadący do Łeby, do zobaczenia w poniedziałek o 6:45 na Pl. Bankowym, zaopatrzeni w dobre humory i pełni optymizmu.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.