Informacja dla wyjeżdżających do Łeby

drukuj
Barbara Słomka, 29.05.2019

Tym razem informacja dla wyjeżdżających do Łeby.

Otóż najpierw wyjazd z Warszawy:

Spotykamy się na Placu Bankowym (jak zwykle za pomnikiem Słowackiego przed ul. Elektoralną)  dnia 3 czerwca (w najbliższy poniedziałek) o godzinie 6:45 rano. Autokar ruszy o godzinie 7.00.  Proszę zabrać coś do przekąszenia w czasie podróży i coś do picia.

Gdy dojedziemy na miejsce, podajemy w recepcji kartę rejestracyjną wypełnioną wcześniej (którą już otrzymaliśmy). Na jej podstawie dostajemy klucze do pokojów. Być może, że trzeba będzie pokazać też dowód osobisty.

Następnie po szybkim zakwaterowaniu schodzimy na obiad, który będzie na nas czekał. Opłata za cały pobyt, to 1540 zł., przy czym już poszła zaliczka w wysokości 200 zł, czyli pozostaje do zapłacenia 1340 zł. Tę kwotę należy uiścić w recepcji hotelu w gotówce, lub kartą. Kiedy będziemy płacić, zostanie powiedziane na miejscu.

Koniecznie proszę pamiętać o zabraniu leków na cały pobyt tj. 14 dni, a właściwie na 15 dni, które Państwo codziennie stosujecie. 

Ponadto kto ma kijki do nording walking, polecam zabrać, gdyż można je wykorzystać do wygodniejszego i szybszego spacerowania. 

Czajnik ma być na korytarzach, w pokojach ręczniki i leżaki. Suszarka i czajnik do pokoju, do wypożyczenia w recepcji.

Informacja dla jadących samochodami: postój na parkingu hotelowym za darmo.

A teraz wyjazd z Łeby - przewidziany jest na 17 czerwca (poniedziałek)  po śniadaniu.

Po więcej informacji proszę ewentualnie zgłaszać się do naszej szefowej Eli tel: 600 314 144.

Kto ma ochotę jeszcze poćwiczyć pilates, spotykamy się w piątek o 12-tej.

Jadący do Łeby, do zobaczenia w poniedziałek o 6:45 na Pl. Bankowym, zaopatrzeni w dobre humory i pełni optymizmu.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.