Dla wyjeżdżających do sanatorium "Przy Tężni" w Inowrocławiu

drukuj
Barbara Słomka, 27.01.2020

Spotykamy się na Placu Bankowym (jak zwykle za pomnikiem Słowackiego przed ul. Elektoralną)  dnia 3 lutego (w najbliższy poniedziałek). Autokar podstawiony zostanie o godzinie 7:15 rano, a wyruszy z Warszawy o godzinie 7.30. 

Uwaga! Wchodzimy do autokaru w kolejności wpłaty zaliczki – Szefowa Ela będzie wpuszczała wg listy.

Na podróż można zabrać jakieś kanapeczki.

Po dojechaniu na miejsce wchodzimy do holu, a do recepcji podchodzi nasza szefowa, uzgadnia tam dalszą procedurę i nam ogłasza. Po odebraniu kluczy i karteczek z numerem pokoju do pielęgniarek, szybko musimy się zakwaterować i zejść na obiad, który będzie na nas czekał. Można zabrać ze sobą wyniki badań, czy opisy prześwietleń kręgosłupa, które pomogą lekarzowi na miejscu wybrać najbardziej odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne dla każdego kuracjusza.

Opłata za cały pobyt w sanatorium, to 1540 zł plus opłata klimatyczna. (Sprawdziłam w Internecie, że w Inowrocławiu obowiązuje opłata w kwocie 4.45 zł za dobę), czyli 14 * 4.45 daje kwotę 62.30 zł. Przy czym już wpłacaliśmy zaliczkę w wysokości 300 zł, która to kwota została podzielona i tak 110 zł przeznaczone jest na podróż autokarem w dwie strony, a reszta, tj.190 zł to zaliczka na poczet kwoty pobytu w sanatorium. Reasumując 1540 – 190 = 1350 zł, a więc pozostaje do zapłacenia w sanatorium 1350 zł + 62.30 zł = 1412.30 zł. Tę kwotę należy uiścić w recepcji sanatorium w gotówce, lub kartą wówczas, gdy szefowa Elżbieta nas poinformuje. (Zwykle płaciliśmy w ciągu kilku dni od przyjazdu).

Koniecznie proszę pamiętać o zabraniu leków na cały pobyt tj. 14 dni, które Państwo codziennie stosujecie. 

Ponadto kto ma kijki do nording walking, polecam zabrać, gdyż jest tam duży park i pewna odległość do miasta, a więc można je wykorzystać do wygodniejszego i szybszego spacerowania. 

Ponieważ będziemy w okresie karnawałowym, polecam też zabrać lekki strój do tańca i wygodne obuwie, bo w ramach ćwiczeń będziemy codziennie tańczyć w sali, gdzie gra zespół na żywo (tak było w zeszłym roku). Ponadto przydadzą się 2 kostiumy, czepek, klapki do ćwiczeń w basenie i innych wodnych zabiegów, siatka do noszenia na basen potrzebnych rzeczy, na kartę przyda się koszulka. W zeszłym roku w pokojach był czajnik, po 2 ręczniki wymieniane, szlafrok, pościel wymieniana, szklanki, sztućce, radio, telewizor.

A teraz o wyjeździe z sanatorium - przewidziany jest na 17 lutego po śniadaniu. Przypuszczalnie w Warszawie będziemy ok 14, 15-tej. Oczywiście wszystko zależy od warunków i długości postojów w czasie podróży. 

Uwaga, zwolniło się jedno miejsce i czekamy na jedną z naszych koleżanek, która zdecyduje się z nami pojechać aby zgłosiła się do szefowej Eli.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Walki na pograniczu tadżycko-kirgiskim

Od 28 kwietnia trwają starcia w okolicy tadżyckiej eksklawy Woruch położonej na terytorium Kirgistanu. Brały w nich udział siły organów bezpieczeństwa obu państw, Tadżycy użyli artylerii i śmigłowców. Według oficjalnych danych z 30 kwietnia zginęło 13 obywateli Kirgistanu (w tym co najmniej trzech żołnierzy strzegącego granicy specnazu), a 134 jest rannych. Ze strefy walk ewakuowano 1,5 tys. osób. Co najmniej jedna wioska została zniszczona i zajęta przez siły tadżyckie. Zniszczeniu uległa także część kirgiskiej infrastruktury granicznej.

Ukraina: zmiany kadrowe w sektorze energetyki

28 kwietnia rząd Ukrainy zdymisjonował radę nadzorczą państwowego koncernu energetycznego Naftohaz oraz szefa jego zarządu Andrija Kobolewa, a następnie ponownie powołał radę nadzorczą w tym samym składzie do czasu przeprowadzenia konkursu na jej nowych członków. Pełniącym obowiązki przewodniczącego zarządu został mianowany obecny p.o. ministra energetyki Jurij Witrenko. Formalną przyczyną tych działań były wyniki finansowe koncernu za 2020 r. – zanotował on wtedy 19 mld hrywien (ok. 680 mln dolarów) straty.

COVID-19 w Rumunii: bilans zarządzania pandemicznego

Rumunia przeszła już przez tegoroczny szczyt zachorowań na COVID-19, a liczba nowych przypadków systematycznie spada. Ustabilizowała się także rosnąca od początku marca średnia tygodniowa liczba zgonów, która od 8 kwietnia wynosi ok. 150 dziennie. Nie jest jednak pewne, czy trend spadkowy nie zostanie zahamowany po prawosławnych świętach wielkanocnych, które w tym roku obchodzone są 2 maja. Przebieg pandemii potwierdza stosunkowo wysoką sprawność instytucji państwowych.