Co zaplanowano na nadchodzący tydzień w ramach zajęć i spotkań na UOTW.

drukuj
Barbara Słomka, 15.03.2019

Ponieważ nadchodzący tydzień będzie obfitował w wiele wydarzeń, więc aby Państwu nic nie umknęło, śpieszę po kolei prześledzić, co i kiedy nas czeka. 

Poniedziałek 18 marca - wykład w Zamku o 11.00, jedyna nowość, to już nie pan Sławomir Szczocki,  tylko pan Daniel Artymowski. Tak mamy zaplanowane w Informatorze.

                                         Natomiast o 18.00 spotkanie w Kawiarni Naukowej w Pałacu Staszica na ulicy Nowy Świat i ciekawy temat : "Zagadki pamięci przestrzennej, czyli jak trafiamy tam, dokąd chcemy"

Wtorek 19 marca   - o godzinie 9.00 warsztaty taneczne w Klubie "Pod Grubą Kaśką" na Placu Bankowym przy metrze.

Środa 20 marca      - o godzinie 11.00 wykład naszej koleżanki Bogny Kaniewskiej, a temat to: "Śladami naszego dziedzictwa - spotkania z Polakami w świecie"

                                  o godzinie 11:45 do 13.00 - Debata - dialog obywatelski : Fakty i dezinformacja - czyli Polska i Europa przed wyborami.

                                  o godzinie 13.00 - pilates

Czwartek 21 marca  i tu mamy dwie możliwości: Dla zapisanych na wycieczkę do Kamieńczyka między innymi w celu topienia Marzanny, przypominam, że zbieramy się na Placu Bankowym o godzinie                                                                                         8:15. Odjazd planowany na 8:30. Szczegóły wyprawy podawałam już wcześniej. 

                                                                          Dla pozostałych słuchaczy wykład Muzeum Warszawy o godzinie 11.00 jak zazwyczaj  i temat "Higiena dawnych Warszawiaków".

Piątek 22 marca godzina 12.00 - jak co tydzień zajęcia pilatesu z panem Łukaszem. 

 

Jak Państwo widzicie cały tydzień tym razem wypełniony i zapowiada się interesująco. Życzę pogody ducha i dużo zdrowia, aby wszystkie zajęcia i wspólne spotkania przynosiły wszystkim wiele radości.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.