Co zaplanowano na nadchodzący tydzień w ramach zajęć i spotkań na UOTW.

drukuj
Barbara Słomka, 15.03.2019

Ponieważ nadchodzący tydzień będzie obfitował w wiele wydarzeń, więc aby Państwu nic nie umknęło, śpieszę po kolei prześledzić, co i kiedy nas czeka. 

Poniedziałek 18 marca - wykład w Zamku o 11.00, jedyna nowość, to już nie pan Sławomir Szczocki,  tylko pan Daniel Artymowski. Tak mamy zaplanowane w Informatorze.

                                         Natomiast o 18.00 spotkanie w Kawiarni Naukowej w Pałacu Staszica na ulicy Nowy Świat i ciekawy temat : "Zagadki pamięci przestrzennej, czyli jak trafiamy tam, dokąd chcemy"

Wtorek 19 marca   - o godzinie 9.00 warsztaty taneczne w Klubie "Pod Grubą Kaśką" na Placu Bankowym przy metrze.

Środa 20 marca      - o godzinie 11.00 wykład naszej koleżanki Bogny Kaniewskiej, a temat to: "Śladami naszego dziedzictwa - spotkania z Polakami w świecie"

                                  o godzinie 11:45 do 13.00 - Debata - dialog obywatelski : Fakty i dezinformacja - czyli Polska i Europa przed wyborami.

                                  o godzinie 13.00 - pilates

Czwartek 21 marca  i tu mamy dwie możliwości: Dla zapisanych na wycieczkę do Kamieńczyka między innymi w celu topienia Marzanny, przypominam, że zbieramy się na Placu Bankowym o godzinie                                                                                         8:15. Odjazd planowany na 8:30. Szczegóły wyprawy podawałam już wcześniej. 

                                                                          Dla pozostałych słuchaczy wykład Muzeum Warszawy o godzinie 11.00 jak zazwyczaj  i temat "Higiena dawnych Warszawiaków".

Piątek 22 marca godzina 12.00 - jak co tydzień zajęcia pilatesu z panem Łukaszem. 

 

Jak Państwo widzicie cały tydzień tym razem wypełniony i zapowiada się interesująco. Życzę pogody ducha i dużo zdrowia, aby wszystkie zajęcia i wspólne spotkania przynosiły wszystkim wiele radości.

 

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.