Co czeka słuchaczy UOTW po przerwie majówkowej.

drukuj
Barbara Słomka, 07.05.2018

Majówka już dobiegła końca, więc przyszedł czas na przypomnienie Państwu co czeka nas w tym tygodniu. A w następnym między innymi wycieczka do Kazimierza.

We wtorek 8-go maja osoby zapisane, odbędą spacer do Puszczy KampinowskiejPrzewodnik planuje zorganizowanie ogniska.

 Kiełbaski, napoje i inne smakołyki proszę zorganizować we własnym zakresie. 

 Zbiórka o godzinie 10-tej na pętli autobusu nr 110 przy Metrze MarymontOdjazd autobusu o godzinie 10.04. Przewidywane zakończenie wycieczki to godzina 14-ta. Ten wypad za miasto jest bezpłatny.

 

 W środę 9-tego maja spotkanie na warsztatach o krajach w których działa TDW o 10-tej, a o 11-tej wykład na temat aktywności fizycznej drogą do sprawności i na koniec pilates

 

We wtorek 15 maja zaplanowana jest wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław dla osób zapisanych. Wyjazd z W-wy o godzinie 7-mej z Placu Bankowego.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Czechy: zarzuty Komisji Europejskiej wobec premiera Babiša

29 listopada KE przekazała czeskim instytucjom odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy UE raport końcowy z audytu dotyczącego konfliktu interesów Andreja Babiša (ANO) jako premiera Czech i zarazem beneficjenta unijnych dotacji dla holdingu Agrofert, formalnie przekazanego przez niego pod zarząd dwóch funduszy powierniczych. Raport jest niejawny, ale według opublikowanej w mediach kopii – niekorzystny dla premiera.

Niemcy: eskalacja sporu koalicyjnego o wiatraki

11 listopada opublikowano projekt ustawy o wyjściu z węgla przygotowany pod kierownictwem ministra gospodarki i energii Petera Altmaiera (CDU). Poza przepisami dotyczącymi zakończenia pozyskiwania energii z węgla do 2038 r. w projekcie zamieszczono pakiet zmian związanych z OZE, w tym postulowaną przez chadeków regulację odległościową. Zakłada ona, że odległość nowo budowanych wiatraków od osiedli mieszkalnych ma wynosić minimum 1000 m. Projekt przewiduje, że regulacja będzie miała zastosowanie już dla skupisk liczących pięć gospodarstw.

Sankcje sportowe przeciwko Rosji

9 grudnia 2019 r. Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Rosji na okres czterech lat od udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o zasięgu światowym, w tym w igrzyskach olimpijskich (pod własną flagą Rosjanie będą mogli brać udział jedynie w kwalifikacjach). Odebrał jej także prawo do organizacji takich wydarzeń. Sankcje nie obejmują zawodów o zasięgu kontynentalnym, np. Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych na 2020 r.