Co czeka słuchaczy UOTW po przerwie majówkowej.

drukuj
Barbara Słomka, 07.05.2018

Majówka już dobiegła końca, więc przyszedł czas na przypomnienie Państwu co czeka nas w tym tygodniu. A w następnym między innymi wycieczka do Kazimierza.

We wtorek 8-go maja osoby zapisane, odbędą spacer do Puszczy KampinowskiejPrzewodnik planuje zorganizowanie ogniska.

 Kiełbaski, napoje i inne smakołyki proszę zorganizować we własnym zakresie. 

 Zbiórka o godzinie 10-tej na pętli autobusu nr 110 przy Metrze MarymontOdjazd autobusu o godzinie 10.04. Przewidywane zakończenie wycieczki to godzina 14-ta. Ten wypad za miasto jest bezpłatny.

 

 W środę 9-tego maja spotkanie na warsztatach o krajach w których działa TDW o 10-tej, a o 11-tej wykład na temat aktywności fizycznej drogą do sprawności i na koniec pilates

 

We wtorek 15 maja zaplanowana jest wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław dla osób zapisanych. Wyjazd z W-wy o godzinie 7-mej z Placu Bankowego.

język polskijęzyk angielski

WESPRZYJ NAS

Wpłać darowiznę na konto:

nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930

tytułem: darowizna na cele statutowe

KRS: 0000137258

 

Sprawdź gdzie działamy

Ośrodek Studiów Wschodnich

Kirgistan: aresztowanie byłego prezydenta

8 sierpnia został tymczasowo aresztowany były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew. Zatrzymanie poprzedziły dwa nieudane szturmy sił specjalnych na jego rezydencję; zginął w nich jeden żołnierz, a kilkadziesiąt osób zostało rannych (wcześniej kirgiski parlament uchylił Atambajewowi należny byłym szefom państwa immunitet). Politykowi postawiono na razie 14 zarzutów: m.in. korupcji, nadużycia władzy, organizacji masowych zamieszek i zabójstwa.  

Rosja: sinusoida protestów

Od połowy lipca w Moskwie trwają protesty przeciwko niedopuszczeniu niezależnych kandydatów, mimo spełnienia przez nich formalnych kryteriów, do zaplanowanych na 8 września wyborów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Kulminacyjnym momentem protestów stała się demonstracja 10 sierpnia, która zgromadziła do 60 tys. uczestników.

Niemiecka dyskusja o wojskach amerykańskich w Polsce

9 sierpnia amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej stwierdził: „oczekiwanie, że amerykańscy podatnicy będą utrzymywali ponad 50 tys. Amerykanów w Niemczech, a Niemcy będą wykorzystywali swoją nadwyżkę handlową na potrzeby wewnętrzne, jest obraźliwe”. Dzień wcześniej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na swoim koncie na Twitterze zamieściła wiadomość o tym, że „Polska wypełnia zobowiązanie do wydawania 2% na obronność w NATO, a Niemcy nie.