Szanowni Państwo!
W poczuciu pełnej troski i odpowiedzialności odwołujemy nasze planowane wycieczki - na dzień dzisiejszy do końca marca 2020 r. Jednocześnie podkreślamy, że w obliczu postępujących zmian i decyzji Władz będziemy podejmować kolejne kroki i decyzje w stosunku do następnych imprez.
Wszystkich Klientów prosimy o cierpliwość - w nowym tygodniu będziemy kontaktować się w celu ustaleń formalnych - zwrotu wpłaconych środków lub w miarę zainteresowania i indywidualnych decyzji - przeniesienia ich na inne wycieczki.
Przede wszystkim życzymy wszystkim dużo zdrowia i sił!
Jednocześnie informujemy o godzinach otwarcia biura:
- w poniedziałek 16.03.2020 r. - w godz. 12-16
- we wtorek 17.03.2020 r. - biuro będzie nieczynne
O kolejnych dniach będziemy informować na bieżąco!
Prosimy też o cierpliwość w kwestii kontaktu - nasze linie są mocno zajęte, staramy się odpowiadać na wszystkie informacje w miarę szybko - najbardziej prosimy o kontakt mailowy!
Pozdrawiamy i do zobaczenia!
Piotr Kociszewski i zespól Biura Podróży PITUR
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Rosyjskie postępy w obwodzie sumskim. 1210. dzień wojny
Atak Izraela na Iran – koniec wojny zastępczej, początek bezpośredniej
W nocy z 12 na 13 czerwca Izrael rozpoczął uderzenie zbrojne na Iran, które – według oficjalnych deklaracji – ma doprowadzić do zniszczenia tamtejszego programu jądrowego. W kolejnych dniach zaatakowano kilkaset celów, w tym instalacje nuklearne, wojskowe i obiekty Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI). Zabitych zostało wiele osób z kierownictwa struktur bezpieczeństwa. Liczba ofiar śmiertelnych po stronie irańskiej waha się w zależności od źródła pomiędzy 220 a 400.
Ataki Izraela na Iran – konsekwencje dla rynków ropy i gazu
Rozpoczęty 13 czerwca atak Izraela na Iran rzutuje na sytuację na rynkach surowców energetycznych. Niemal natychmiast wzrosły ceny – kontrakty miesięczne na ropę marki Brent o ok. 8–13%, do 75–78 dolarów za baryłkę. Pomimo obustronnych nalotów i punktowych zniszczeń w irańskiej i izraelskiej infrastrukturze energetycznej przez kolejne dni ceny utrzymywały się na w miarę stabilnym, a nawet nieco niższym poziomie. Podniosły się też o kilka procent ceny gazu na europejskiej giełdzie TTF.