Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
23 Grudzień 2020, Ilona Kondrat
..
Muzeum opowieści
17 Listopad 2020, Ilona Kondrat
Ten projekt miał przede wszystkim pokazać, że opowieść może być tak samo rekwizytem muzealnym jak zabytkowa szafa czy kufer. Opowieść jako rekwizyt jest jednak lepsza, bo jest żywa. Nie funkcjonuje bez twórcy, nawet jeśli twórca jest fizycznie nieobecny. To, co powstało w ramach projektu "Mój cud nad Wisłą. Mój cud nad Bugiem" jest tylko początkiem utkanej nici opowieści.....
Mój cud nad Wisłą. Mój cud nad Bugiem.
06 Sierpień 2020, Ilona Kondrat
..
Od 11 maja zapraszamy na zajęcia online UOTW!
09 Maj 2020, Ilona Kondrat
..
Przekaż 1% na naukę - Twoja pomoc ma znaczenie
30 Kwiecień 2020, Ilona Kondrat
..
Informacja dla Słuchaczy UOTW
11 Marzec 2020, Ilona Kondrat
Drodzy, zgodnie z zaleceniami i w trosce o Wasze zdrowie informujemy, że do końca kwietnia br. odwołujemy wszystkie zajęcia Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku działającego przy TDW. Dbajcie o siebie!..
Trwa projekt "Poruszamy dziedzictwo" ("Heritage in Motion")
16 Październik 2019, Ilona Kondrat
11 października br. rozpoczął się projektu "Poruszamy dziedzictwo", w ramach którego poznajemy i promujemy wiedzę o kulturowym dziedzictwie lokalnym i europejskim oraz wspólnie wyznaczymy ścieżki dziedzictwa kulturowego na terenie Mazowsza. W ramach działań odbędą się warsztaty, wykłady i wspólne poszukiwania dziedzictwa kulturowego w najbliższym otoczeniu...
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 UOTW
07 Październik 2019, Ilona Kondrat
Serdecznie zapraszamy na Inaugurację roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku działającego przy TDW. ..
Odkrywanie historii lokalnej z Małgorzatą Litwinowicz
25 Wrzesień 2019, Ilona Kondrat
..
Jak powstaje film? - warsztaty w ramach projektu "Moja historia"
21 Sierpień 2019, Ilona Kondrat
..
Projekt "Moja historia" - warsztat integracyjny
29 Lipiec 2019, Ilona Kondrat
25 lipca br. odbyły się pierwsze warsztaty integracyjne skierowane do uczestników projektu "Moja historia". Projekt realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa. ..
Wizyta studyjna dziennikarzy z Armenii w ramach projektu "Wsparcie dziennikarzy ormiańskich w zakresie przeciwdziałania dezinformacji"
08 Lipiec 2019, Ilona Kondrat
Prowokacja zastosowana przez Tomasza Patorę przy realizacji reportażu "Chorą krowę kupię" zaskoczyła dziennikarzy z Armenii. Choć jest to metoda pracy dziennikarskiej dopuszczona przez ormiańskie prawo, nie jest w Armenii wykorzystywana. Spotkanie w TVN otwierało tygodniową wizytę ormiańskich dziennikarzy w Warszawie...
Andrzej Godlewski. Wspomnienie
26 Czerwiec 2019, Aleksandra
Zmarł 7 czerwca 2019 roku w wieku 49 lat. Dziennikarz, redaktor, w latach 2011-2016 zastępca redaktora naczelnego TVP 1, wykładowca akademicki.
..
Heritage in Motion - projekt adresowany do osób starszych
14 Marzec 2019, Barbara Słomka
"Poruszamy dziedzictwo" (Heritage in Motion) to projekt, w ramach którego będziemy promować wiedzę o kulturowym dziedzictwie lokalnym i europejskim. Podczas realizacji działań będziemy rozwijać i wprowadzać innowacyjne metody nauczania wykorzystujące doświadczenie, umiejętności i aktywność osób dorosłych i starszych. Wykorzystamy technologie informacyjno-komunikacyjne, Internet, platformy edukacyjne, ponieważ uważamy, że otwarta edukacja powinna odgrywać zasadniczą rolę w dzisiejszym społeczeństwie.
..
Dezinformacja – współczesne zagrożenie
16 Grudzień 2018, ag
Jak przeciwdziałać i zapobiegać dezinformacji, czy międzynarodowa współpraca może pomóc w procesie zapobiegania dezinformacji – o tym rozmawiali dziennikarze i eksperci podczas realizacji projektu pt. "Przeciwdziałanie dezinformacji w przestrzeni informacyjnej Ukrainy, Armenii i Gruzji"..
Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna …
24 Październik 2018, ag
Przygotowany przez seniorów z Warszawy i kilku małych miejscowości z gminy Dąbrówka spektakl pt. "Cienie przeszłości" to rezultat realizowanego przez TDW projektu "Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna …"..
Ewaluacja w młodych ukraińskich samorządach
03 Styczeń 2018, ag
W ramach projektu pt. "Zastosowanie ewaluacji w procesie sprawnego zarządzania połączoną hromadą" przeprowadziliśmy dwa warsztaty, w których wzięło udział 24 uczestników z 7 obwodów Ukrainy, zaprosiliśmy do Polski przedstawicieli 8 hromad oraz 8 ukraińskich ewaluatorów, przeprowadziliśmy badania ewaluacyjne w 8 hromadach i na koniec zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. "Sprawne zarządzanie hromadą z wykorzystaniem ewaluacji"...
Włącz się! 1% na naukę
28 Marzec 2017, ag
Ponad 10 lat obok działań na rzecz rozwoju realizowanych na Wschodzie, prowadzimy w Polsce Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku. Nasze działania skupiają się na aktywizacji i integracji społecznej seniorów. Osoby, które są na emeryturze zachęcamy do aktywnego trybu życia – nasz uniwersytet jest miejscem, który oferuje warsztaty, wykłady, wspólne wyjazdy.
..
Armenia: rola dziennikarzy w kampanii wyborczej
01 Luty 2017, ag
Przedstawiciele 15 niezależnych lokalnych mediów ormiańskich biorą udział w projekcie, którego tematem jest praca dziennikarza w okresie kampanii wyborczej. W kwietniu Armenię czekają wybory parlamentarne. Będą to pierwsze wybory po referendum konstytucyjnym w 2015 roku, które rozpoczęło zmiany zmierzające do przekształcenia ustroju z prezydenckiego na parlamentarny...
Ewaluacja polityk publicznych w działaniu zrealizowana
23 Grudzień 2016, Artur Kacprzak
Od 1 kwietnia do 30 listopada 2016 r. fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód (TDW), przy współpracy z polskim Instytutem Socjo-Ekonomicznych Ekspertyz (ISEE) oraz Wschodnioukraińskim Centrum Inicjatyw Obywatelskich (WCIO) przeprowadziła projekt "Ewaluacja polityk publicznych w działaniu". Projekt został przeprowadzony na terytorium 3 obwodów Ukrainy: połtawskiego, charkowskiego i ługańskiego. W wyniku realizacji projektu dokonano ewaluacji 4 polityk publicznych - po dwie w dwóch obwodach: połtawskim i charkowskim...
WESPRZYJ NAS
Wpłać darowiznę na konto:
nr 60 2030 0045 1110 0000 0386 5930
tytułem: darowizna na cele statutowe
KRS: 0000137258
Ośrodek Studiów Wschodnich
Szwedzka polityka bezpieczeństwa
Od 2008 r. polityka bezpieczeństwa Szwecji budzi niemałe zainteresowanie. Państwa NATO miały nadzieję na przystąpienie tego kraju do Sojuszu. Rosja dążyła zaś do przekonania Sztokholmu, że lepiej będzie, jeśli zrezygnuje on z integracji z transatlantyckimi strukturami bezpieczeństwa. Szwecja, skonfrontowana z coraz agresywniejszą polityką Kremla, w ostatniej dekadzie stanęła przed dużym wyzwaniem: jak prowadzić politykę bezpieczeństwa i obronną bezaliansowego państwa o ograniczonych zdolnościach wojskowych?
Nowy rząd w Estonii: powrót liberałów
26 stycznia estoński parlament dokonał zaprzysiężenia rządu utworzonego przez dwa największe ugrupowania w nim zasiadające – liberalną Partię Reform oraz Partię Centrum (łącznie 59 na 101 mandatów). Stanowisko premiera, jako pierwsza kobieta w historii kraju, objęła przewodnicząca reformistów Kaja Kallas. Czternaście tek ministerialnych zostało podzielonych po równo między oba ugrupowania. Ustępujący premier, a zarazem lider centrystów Jüri Ratas w nowym gabinecie nie objął żadnej funkcji.
Słowacja: zaostrzenie sytuacji pandemicznej i kolejna akcja testowania obywateli
Słowacja w ostatnich tygodniach znalazła się wśród państw o najgorszych wskaźnikach epidemicznych w świecie. Z trzecim najwyższym wskaźnikiem zgonów na COVID-19 z ostatnich siedmiu dni (stan za tydzień do 25 stycznia) ustępowała jedynie Portugalii i Wielkiej Brytanii. Według danych ECDC za dwa pierwsze tygodnie br. w UE gorzej było tylko w Słowenii, Czechach i na Litwie (na Słowacji liczba zgonów na 1 mln mieszkańców w tym okresie wyniosła 184; w Polsce – 112).